حسابداری آنلاین

دسته بندی نرم افزارهای حسابداری :

نرم‌افزارهای حسابداری می‌توانند بر اساس نوع کسب‌وکار، اندازه شرکت، امکانات و سطح پیچیدگی، مدل ارائه (آنلاین یا آفلاین) و بسیاری از معیارهای دیگر دسته‌بندی شوند. این دسته‌بندی‌ها، تنها چند نمونه از روش‌های مختلفی هستند که می‌توان نرم‌افزارهای حسابداری را بر اساس آن‌ها دسته‌بندی کرد.

در این مقاله به یکی از مهمترین معیارها که نحوه ی ارائه ی نرم افزار می باشد می پردازیم.

نرم افزارهای حسابداری به دو صورت آفلاین و آنلاین ارائه می شوند که در ادامه به شرح ویژگی های نرم افزارهای آنلاین می پردازیم.

نرم‌افزار حسابداری آنلاین چیست؟

نرم‌افزار حسابداری آنلاین، همچنین به عنوان “نرم‌افزار حسابداری ابری” یا “نرم‌افزار حسابداری تحت وب” شناخته می‌شود، یک نوع نرم‌افزار حسابداری است که بر روی بستر وب اجرا می‌شود و کاربران به طور آنلاین از طریق اتصال اینترنتی به آنها دسترسی دارند. برای استفاده از این دسته از نرم‌افزارها، کافیست یک مرورگر متصل به اینترنت داشته باشید.

از ویژگی‌های این نرم افزارها می توان به موارد ذیل اشاره نمود:‌‌‌

  1. استفاده از نرم‌افزارهای حسابداری تحت‌وب ، بدون محدودیت در زمان و مکان
  2. امنیت بالا درایجاد  اطلاعات
  3. عدم محدودیت در استفاده چندکاربره
  4. عدم نیاز به نصب برنامه های خاص
  5. عدم نیاز به سخت افزار با امکانات بالا
  6. عدم نیاز به سرور شخصی  و در نتیجه کاهش هزینه ها
  7. به روزرسانی های آسان
  8. حسابداری آنلاین چگونه به مدیران کمک می کند؟

در دنیای امروز تصمیم‌گیری‌های در لحظه از مهم‌ترین چالش‌هایی است که مدیران با آن روبرو هستند. یکی از مهم‌ترین قابلیت‌هایی که حسابداری آنلاین و تحت وب برای مدیران کسب‌وکار دارد، دسترسی به اطلاعات دقیق و در لحظه است که هر زمان می‌توانند به آن دسترسی پیدا کنند.

دسترسی در لحظه به اطلاعات علاوه بر کاهش ریسک تصمیم‌گیری، به روند اتخاذ تصمیم نیز سرعت می‌بخشد و دیگر نیازی به اتلاف وقت برای دسترسی به اطلاعات نیست.

تفاوت نرم افزارهای حسابداری آفلاین و آنلاین

نرم‌افزارهای حسابداری آنلاین با نرم‌افزارهای حسابداری آفلاین در بسیاری از جنبه‌ها تفاوت دارند. در ادامه به برخی از این تفاوت‌ها اشاره می‌کنم :

در سیستم‌های حسابداری آنلاین، اطلاعات در سرورهای آنلاین مخصوص ذخیره می‌شوند. در نتیجه، دسترسی به اطلاعات در هر زمان و از هر جایی که به اینترنت دسترسی داشته باشید، ممکن است. در نرم‌افزارهای آفلاین اطلاعات بر روی سیستم شخصی ذخیره می‌شوند و دسترسی به آنها تنها از طریق همان سیستم ممکن است.

در سیستم‌های حسابداری آنلاین ، تعداد کاربرانی که به نرم‌افزار دسترسی دارند، محدود نیست و می‌توان به راحتی کاربران جدید اضافه کرد در صورتی که در نرم افزارهای آفلاین نیاز به متخصص شبکه و پشتیبانی و خرید نسخه پیشرفته وقفل سخت افزاری و … می باشد..

در سیستم‌های حسابداری آنلاین، داده ها و گزارش ها به راحتی در دسترس کاربران است. در نرم‌افزارهای آفلاین، این امکانات ممکن است محدود باشد.

هزینه نرم‌افزارهای حسابداری آنلاین علی رغم امکانات بسیاری که دارند معمولاً پایین‌تر از نرم‌افزارهای آفلاین است و برای شرکت‌های کوچک و متوسط مناسب‌تر است.

نرم افزار حسابداری آنلاین فینتی :

نرم افزار حسابداری فینتی یکی از بهترین نرم افزارهای آنلاین می باشد که ویژه کسب و کارهای خدماتی و فروشگاه های کوچک تا متوسط طراحی شده است.

با فینتی شما بدون محدودیت و از هرجایی می توانید به سیستم حسابداری خود دسترسی داشته باشید و امور کسب و کارتان را به صورت یکپارچه مدیریت کنید.

نرم افزار فینتی علاوه بر امکاناتی که تمامی نرم افزارهای آنلاین نسبت به آفلاین دارند امکانات منحصر به فردی دارد که تمرکز آنها روی تقویت بخش مدیریت مشتریان و بالا بردن رضایت آنهاست که در نهایت به پیشرفت دوچندان کسب و کارها کمک خواهد کرد .

برای مثال می توان به چند ویژگی منحصر به فرد فینتی در مقایسه با دیگر نرم افزارها اشاره کرد :

ارسال پیامک به مشتریان بدون نیاز به خرید پنل پیامکی و حذف تماس های تلفنی

ارسال قبض های بخش خدمات و فاکتورهای بخش فروش به صورت آنلاین و از طریق پیامک

بکاپ گیری اطلاعات به صورت روزانه در چندین سرور و تضمین حفظ اطلاعات

پشتیبانی رایگان و دائمی

و بسیاری از دیگر امکانات که شما می توانید به راحتی با مشاهده ی نسخه ی آزمایشی یا ثبت نام در دوره ی 30 روزه ی رایگان از آنها بهره ببرید.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *