نرم افزارهای حسابداری رایگان

شروع یک کسب‌وکار می‌تواند چالش‌برانگیز باشد. چه مالک یک کسب‌وکار بزرگ باشید یا یک کسب‌وکار کوچک و متوسط را اداره کنید، نرم‌افزارهای حسابداری می‌تواند به شما کمک کنند.

به عبارتی لازمه ی اداره ی امور مالی یک کسب‌وکار، استفاده از یک نرم افزار است که به‌خوبی زیر و بم امور بازرگانی و خدماتی را شناخته باشد.

برخی از کسب ‌وکارها در ابتدای کار نیاز چندانی به استفاده از نرم افزار حسابداری حرفه‌ای ندارند و می‌توانند از برنامه‌های رایگان استفاده کنند. در برخی از موارد هم شما نیاز به این دارید که چند برنامه را تست کرده و از بین آن‌ها بهترین نرم افزار فروشگاهی یا حسابداری را انتخاب کنید

نرم افزار حسابداری رایگان به صاحبان مشاغل و متخصصان مالی اجازه می دهد تا حساب های یک کسب و کار کوچک را به صورت رایگان از طریق رایانه خود مدیریت کنند. البته، حتی بهترین نرم افزار رایگان نیز قدرتمندترین گزینه نرم افزار حسابداری شما نخواهد بود. اگر می خواهید به جدیدترین نوآوری های حسابداری برای کسب و کار کوچک خود دسترسی داشته باشید، باید هزینه آن را بپردازید.

نرم افزارهای حسابداری رایگان معمولا تمام نیازهای یک کسب و کار را برآورده نخواهد کرد و پس از دوره ی کوتاهی مدیران نیازمند خرید قابلیت های بیشتر برنامه برای ارتقای آن هستند.

بسیاری از نرم افزارهای حسابداری دارای نسخه دمو هستند که کاربران می توانند با استفاده از این نسخه آزمایشی با تمام ویژگی های آنها آشنا شوند داشتن نسخه دمو یکی از نقاط قوت برنامه های حسابداری می باشد که برای کاربران این امکان را فراهم می کند با شناخت کامل برنامه ی حسابداری خود را تهیه کنند.

برای مثال نرم افزار حسابداری و مدیریت تعمیرگاه آنلاین فینتی که به صورت تخصصی برای مشاغل خدماتی و صنف کامپیوتر و موبایل طراحی شده است دارای نسخه آزمایشی کاملی است که کاربران می توانند تمام امکانات و منوهای برنامه را مشاهده کنند و در صورت رضایت اقدام به خرید کنند. ضمن این که این برنامه پشتیبانی مادام العمر رایگان نیز دارد.

با توجه به نکات گفته شده معمولا نرم افزارها به صورت کاملا رایگان عرضه نمی شوند و در صورت عرضه نیز تمام قابلیت های برنامه را نخواهند داشت.

 نرم‌افزار حسابداری فرداد، زروان، آرین سیستم، کاکتوس و وینا از جمله نرم‌افزارهای حسابداری هستند که دارای نسخه ی رایگان با امکانات کمتری نسبت به نسخه اصلی هستند.

در نهایت با مطالعات انجام شده پیشنهاد می شود کسب و کارها به جای استفاده از نسخه های کاملا رایگان که نمی تواند به خوبی نیازهای کسب و کارها را برآورده کند در پی تهیه نرم افزاری باشند که در عین جامع بودن ، مقرون به صرفه ، یکپارچه و با پشتیبانی رایگان باشد.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *